1500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Pronet Bilgi Kılavuzu

Ev veya İş Yeriniz için
Güvenlik Sistemi

Ev veya iş yerinizi günlük hayattaki risklerden korumak için güvenlik sistemi başvurusu yaptırmalısınız.

Başvuru Yap >
Pronet Güvenlik Sistemi Pronet Güvenlik Sistemi

Güvenlik Sistemi Nedir?

Güvenlik sistemimiz, alarm sistemleri sektöründe Türkiye'nin lider markasıdır. Ev güvenliği alanında hırsızlık, acil sağlık, yangın, gaz kaçağı ve su baskını tehlikelerine karşı sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini alarm ve kamera sistemleri ile korumaya yardımcı olur.

Sistem, evinizdeki kapı ve pencerelere takılan dedektörler ile beklenmedik herhangi bir hareket algıladığında, Alarm Haber Alma Merkezi sizi ve yakınlarınızı arar, tehlikeyi teyit ederek emniyet güçlerini kayıtlı adresinize yönlendirir. Olası bir yangın tehlikesinde ise duman-ısı dedektörünün uyarısı ile evinize en hızlı şekilde itfaiyenin yönlendirilmesini sağlar. Gaz sızıntılarında da ilgili birimler hızla evinize yönlendirilmektedir. Sistemimiz, ayrıca evinizde oluşabilecek su baskınlarına karşı da nem dedektörü ile koruma sağlar.

Güvenlik Sistemimiz ile alarmınızı uzaktan kurun, kapatın, kameranızı mobil uygulamanızdan izleyin, aydınlatmalarınız yönetin ve daha birçok akıllı güvenlik özelliğine sahip olun.

Uzaktan Alarm Kurma, Kapatma ve Hatırlatma

Anlık Bildirimler,Geçmiş Takibi

Kameralı Hareket Dedektörü

Akıllı Video

Akıllı Kilit

Akıllı Priz

Akıllı Zil

Akıllı Termostat

Kurulum ve Kullanım Kolaylığı

Güvenlik Sistemimiz ile kolay kurulumu, gün içerisinde sisteminizi entegre ediyor ve kullanıma hazır hale getiriyor.

Kullanım kolaylığı oldukça önemlidir. Karışık sistemler ev sahiplerini bezdirebilecek nitelikte olabilir. O yüzden mümkünse son teknoloji sistemleri tercih etmenizde fayda var. Yeni sistemler telefon entegresi yardımıyla istenilen yerden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Bu sayede istediğiniz yerden sistemlerinizi kapatıp açabilir ve ayarlamalar yapabilirsiniz.

Alarm Sisteminin Karşıladığı İhtiyaçlar

Sadece kapıya taktıracağınız bir alarm sistemi ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamaz. Alarm sisteminin kapsamlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. O yüzden seçeceğiniz firmanın hangi ihtiyaçları karşıladığını öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Bu sistemlerin içinde yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, hırsızlık alarmı, acil sağlık alarmı gibi yardımcı birçok özellik vardır. Bu entegrelerin hepsini karşılayan sistemleri tercih etmek evinizi tam anlamıyla güvenceye almanız için oldukça önemlidir. Böylelikle her konuda içiniz rahat edecektir.

Alarm Haber Alma Merkezinin Önemi

Alarm haber alma merkezleri güvenlik sistemlerinin en önemli noktasıdır. Siz evde olmadığınız zamanlarda dahi, alarm haber alma sistemleri evinizde gerçekleşen olağan dışı herhangi bir olayda doğrudan bilgi sahibi olur. Bu sayede kısa süre içerisinde size bilgi verir. Size ulaşamadığı takdirde yakınlarınıza ya da akrabalarınıza haber göndererek olayı teyit eder. Sonrasında olayla ilgili birimleri doğrudan evinize yönlendirir ve müdahale edilmesini sağlar. Ayrıca güvenlik sisteminizden gelen tüm görüntüler, kayıtlar, bilgiler bu merkezlerde toplanmaktadır. Haber alma merkezleri 7/24 hizmet vermektedir ve bu sayede eviniz çok daha güvende olacaktır. Bu nedenle taktıracağınız alarm sisteminin haber alma merkezinin olup olmadığını kesinlikle öğrenmeniz gerekli.

Kamera Sistemleri

Kameralar, güvenlik sistemlerinin can damarlarıdır. Güvenlik kameraları telefonunuz sayesinde, istediğiniz yerden evinizi anlık olarak görüntüleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Özellikle hareket sensörlü ve gece görüşlü kameralar seçmeniz çok daha faydalı olacaktır. Böylelikle evinizde istenmeyen bir olay gerçekleştiğinde kameralar olaya odaklanacak ve belli açılardan takip edebileceklerdir.

Ayrıca güvenlik sistemlerinin en büyük problemlerinden biri elektrik kesintisidir. Eski sistemler elektrik kesintisi durumunda kapanabilmekte ve işlevini yitirebilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde bu sorunlar da çözüme kavuşturulabiliyor. Son teknoloji güvenlik sistemleri, elektrik kesintisi durumunda 24 saate kadar kayıt yapmaya ve herhangi bir durumda haber alma merkezine bildirim göndermeye devam edebiliyor.

Evcil Hayvanınız İçin Özel Tasarlanmış Sistem

Evde olmadığınız zamanlarda ya da sistemin devrede olduğu herhangi bir zaman diliminde, evde bulunan minik dostlarınızın alarmı devreye sokmasını istemezsiniz. Bu nedenle belli bir kilograma kadar evcil hayvanları algılamayan sistemleri tercih etmelisiniz. Böylelikle minik dostlarınız rahatlıkla evin içinde dolaşabilir.

Kablosuz Sensör Aralığı

Kablosuz alarm sistemlerinin düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli olan en önemli unsur, sensörler ile alarm paneli arasındaki uzaklıktır. Bu mesafe gereğinden fazla olduğu zaman sistemler düzgün çalışmayabilir ve beklediğiniz hizmeti tam olarak karşılamayabilir. Sensör ile panel arasındaki haberleşme açıları ve mesafesi her eve göre değişiklik gösterebilmektedir. Tüm sensörlerin ana panelin izin verdiği mesafe aralıklarında olduğundan emin olun. Teknik ekip tarafından tüm kontrollerin yapılmasını ve konuta uygun sistemin takılmasını firmanızdan rica edebilirsiniz. Bu sayede sistem sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Panik Butonu

Panik butonu, güvenlik sistemlerinin kullanıcılar sunduğu en yararlı hizmetlerinden biridir. Panik butonu, yanınızda bulundurabileceğiniz ve panele ulaşamadığınız bir durumda istediğiniz yerden kullanabileceğiniz bir butondur. Bu sayede evde gerçekleşen olağandışı bir durumda doğrudan haber alma merkezine bildirim gider. Kısa süre içerisinde haber alma merkezi sizi arar ve olayın ne olduğunu öğrendiği anda yetkili birimleri doğrudan evinize yönlendirir. Böylece panik anında yetkili birime haber veremediğiniz durumda bile panik butonu sayesinde probleminiz hızla çözüme kavuşturulur.

Güvenlik Sistemimiz ile 7/24 Alarm Haber Alma Merkezimiz acil yardım ihtiyaçlarınızda bir tık ile yanınızda!

Neden Güvenlik sistemi?

10 saniyede müdahale

Tehlike anında ortalama 10 saniye içinde müdahalesi ile Dünya’nın önde gelen alarm haber alma merkezlerinden birine sahiptir.

Sabotaja karşı üstün koruma

Pronet' in eviniz ya da işyerinizde bulunan alarm sistemi, hem GPRS ağ üzerinden hem de internet bağlantısı üzerinden Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ile her an kesintisiz iletişim halinde olur. Herhangi bir sabotaj veya kesinti anında birbirini yedekleyen bu iki bağlantı üstün bir koruma sağlar.

Kameralı Hareket Dedektörü ile alarm doğrulama
Smash & Crash ile parçalansa bile çalışmaya devam eden sistem

Alarm sistemi, hırsız veya saldırgan tarafından parçalansa bile Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal göndermeye devam eder.

Anti-jammer

Jammer saldırısı durumunda alarm sistemi sabotajı fark ederek, Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Alarm Haber Alma Merkezi de sizi hemen arayarak bilgi verir.

Çift Yönlü İletişim Modülü ile uzaktan kontrol

Sistemde oluşabilecek ve sizin fark etmeyebileceğiniz herhangi bir durumda Alarm Haber Alma Merkezi tarafından 24 saat boyunca takip edilir, bir sorun anında sizinle iletişime geçilir.